Aplikacja Mobilna dla Handlowców

W stronę pracy

W stronę pracy

Post by relatedRelated post

Praca potrzebna jest każdemu człowiekowi. Dzięki niej możliwe jest rozpoczęcie samodzielnego życia oraz utrzymanie rodziny. Niestety w Polsce coraz trudniej znaleźć pracę. Głównie dlatego, że pracodawcy boją się tracić kolejne pieniądze na nowego pracownika, który ich zdaniem jest tylko dodatkowym wydatkiem. Zniechęceni Polacy decydują się na ostateczny krok, wyjazd przewozem osobowym do Niemiec w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Zniechęcenie pracodawców

Z powodu światowego kryzysu, wielu pracodawców nie decyduje się na zatrudnianie kolejnych pracowników, ponieważ nie chcą narażać się na niepotrzebne wydatki. Problem jednak polega na tym, że swoim zachowaniem hamują oni rozwój polskiego rynku, a więc tym samym powodują, że sami nie mają dobrych dochodów z prowadzenie własnej firmy. Brak rozwoju gospodarki nie jest jedynym problemem Polaków. Ciągle wzrasta również bezrobocie, a to staje się głównym powodem wszystkich wyjazdów polskiego społeczeństwa transportem osobowym do Niemiec. Niestety bardzo duża liczba osób, nie chce powracać już do kraju.
Tendencja

Jak się okazuje, człowiek, który spędził za granicą więcej niż dwa lata nie decyduje się już do powrót do kraju. Woli zostać na stałe emigrantem, niż wracać do kraju, w którym wszystko musiałby ułożyć sobie od nowa. Za granicą w ciągu tych dwóch lat zdążyli sobie już ułożyć życie, więc nie będą się na tę samą drogę decydować po przyjeździe do kraju.

About