Aplikacja Mobilna dla Handlowców

Strona wizualna budynku

Strona wizualna budynku

Post by relatedRelated post

Strona wizualna budynku

Obowiązkowo sam wygląd sklepu/punktu usługowego powinien przyciągać; budynek – przynajmniej od strony frontowej i sam szyld – powinien być wyremontowany. Tak samo w środku – powinno być co najmniej czysto, a obsługa powinna być miła, nawet jeśli klient jest skrajnie nieuprzejmy.

Przynajmniej na początku prowadzenia biznesu powinno tak być. Potem już można polegać w dużej mierze na zbudowanej renomie, ale to już jest raczej kwestia kilku lat niż kilku tygodni.

Lokalizatory internetowe i bazy danych

Warto także zamieszczać dane teleadresowe sklepu/punktu usługowego w różnego rodzaju lokalizatorach internetowych typu: zumi.pl lub pkt.pl i wiele innych. Takie bazy danych firm można bez problemu znaleźć używając Google. Jest ich naprawdę sporo, często są to portale tematyczne grupujące np. apteki czy sklepy sportowe itd.

Pozycjonowanie strony firmowej

Jeżeli dany przedsiębiorca posiada stronę internetową, to warto także postarać się by jej adres zamieścić w katalogach stron. Można skorzystać z moich porad dotyczących pozycjonowania bloga.

Portale społecznościowe

Ciekawym rozwiązaniem jest także założenie fanpage na Facebooku i jego aktywne prowadzenie np. informowanie klientów o bieżących promocjach, nowym asortymencie itp.

Klient jest najważniejszy

Oczywiście prawdziwy biznes, który przynosi duże zyski (oczywiście w stosunku do nakładów), to biznes zbudowany na klientach powracających. Jest to szczególnie ważne dla nowo otwieranego biznesu, który nie może sobie pozwolić na to, by już na samym starcie zrażać do siebie klientów. Oni już nie powrócą. Klient, który początkowo został obsłużony dobrze, będzie powracał, nawet jeśli później pojawią się jakieś nieprawidłowości.

To by było na tyle. Jeżeli masz jakieś uwagi lub inne propozycje promocji tradycyjnego biznesu, to bardzo Cię proszę o sygnał w komentarzu lub mailowo. Jest to dla mnie bardzo ważne. Cenię sobie uwagi czytelników i chcę by ten blog był dla nich użyteczny.

About