Aplikacja Mobilna dla Handlowców

Elektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur

Post by relatedRelated post

Obecnie w każdej dziedzinie wprowadzanych jest wiele innowacji, które maj za zadanie usprawnić pracę. Dotyczy to również księgowości. Jednym z unowocześnień jest elektroniczny obieg faktur, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu, a – w nieco dalszej perspektywie – również i pieniędzy. Dlaczego?

Tego typu system informatyczny pomaga przede wszystkim na zintegrowanie i usprawnieniu pracy księgowych odpowiedzialnych za różne działy – bowiem po zarejestrowaniu faktury, staje się ona natychmiast widoczna dla pozostałych pracowników.

Zanim wprowadzono ten zautomatyzowany system w wielu firmach (przede wszystkim związanych z branżą finansową, ale również produkcyjną, budowlaną i handlową) sporym problemem było gubienie faktur czy przetrzymywanie ich w różnych działach. To często doprowadzało  do niedostarczania ich w wyznaczonym  odgórnie terminie, co w dalszej konsekwencji powodowało naliczanie się dodatkowych opłat i odsetek. Z pewnością firmie przysparzało to sporo trudności. Na szczęście Elektroniczny obieg faktur pozwala nam zapomnieć o problemie.

About